Reakce na komentář

5. dubna 2011 v 23:13 | AgriCE |  Povzbudivé výroky

Produkce a spotřeba masa

Reakce na komentář si vyžádala rozsáhlejší odpověď přesahující rámec volného prostoru. Zde tedy je.Zásobení domácího trhu s masem a masnými výrobky surovinami pouze českého původu již delší dobu není možné. Zřejmé to může být například z následujících grafů.

a další ...

Povšimněte si, že spotřeba masa na kosti poklesla z 96,5 kg v roce 1990 na 80,4 v roce 2008 a 78,8 kg v roce 2009(v grafu neuvedeny). Uvedený pokles representuje snížení spotřeby na 83,32 procent respektive na 81,66 procent maximální hodnoty. Obdobně došlo k poklesu produkce z 1,465 mil. tun (živé hmotnosti) v roce 1990 na 0,944 mil. tun (živ. hmotnosti) v roce 2008 (pro 2009 údaj nemám k dispozici), tedy na 64,44 procenta.
Zdánlivě obdobný pokles, ovšem pokud použijeme grafické vyjádření...
To co získáme, je dosti tristní pohled. Pro doplnění ještě údaje o stavech hospodářských zvířat.

Smutné. Doporučuji Vaší pozornosti sloupec s údaji o množství drůbeže. Porovnejte ho s údaji o spotřebě z níže uvedeného grafu.

Obdivuhodné, že? Když toto vidím vybavuje se mi dětské "a odkut še belou?". Dokonce i to poslední odvětví, které se ještě donedávna nepropadalo, je na sestupu.
Importy vítězí.
A.

Zdroje:
Všechny uvedené údaje jsou převzaty z webu ČSÚ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivo | 6. dubna 2011 v 9:29

zarazeni do kategorie povzbudive vyroky je autoruv smysl pro humor, ktery ocenuji

diky za pekna cisla a grafy

rostlina vyroba by byla v grafech taky zajimave

pro mne z toho opravdu vychazi ze v pripade problemu (silna neuroda) nejsme schopni se potravinove zabezpecit (i kdyz se snizi mnozstvi vyhazovanych zbytku atd.)

nejak podobne to pry bylo a je v egypte
viz cilek na radiocesko.cz

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama